Fotogalerie

Ukázka ničení munice v rámci výcvikových kurzů, 2005. I když podle platné legislativy, jmenovitě § 70 „Munice a pyrotechnický průzkum, zákona 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu, ničit nálezy nesmíme, je dobré znát principy jejich likvidace – ta totiž také vyžaduje dobrou znalost konstrukce munice
Nález leteckých pum u Krásného Pole, stavba D11 Ostrava - Opava, 2006. Hned první den průzkumu byly nalezeny tři bomby těsně vedle stávající silnice. Zde jsme působili jako koordinátor stavebních a průzkumných prací, nikoli ještě jako firma provádějící pyrotechnický průzkum. Pro GEODRILL Brno a ŘSD Ostrava.
Hromadný nález dělostřeleckých granátů, obchvat Moravských Budělovic. Po sametové revoluci jsme pracovníky a spolumajiteli soukromých firem, kde jsme se dříve zaměřovali na průzkumy v oblasti stavebnictví, hydrogeologie a ekologie. Metodami průzkumu byla mělká refrakční seismika, metoda dipólového elektromagnetického profilování, metoda vertikálního elektrického sondování, georadar, dále jádrové vrtání a odběr vzorků zemin pro laboratorní rozbory.
Clonový odstřel, lom Masty, 2008. Specifická práce – původně provádění geofyzikálních měření na předpolí lomu. V rámci odstřelu se náš pracovník jako osoba s oprávněním střelmistra účastnil praxe při zajištění bezpečnostního prostoru.
Cestou necestou, 2008. V rámci terénního průzkumu je někdy nutné pohybovat se i mimo komunikace. Je potřeba počítat s vyšší zátěží jak personálu, tak techniky.
Řeka Morava u Rohatce, radarová měření pro uložení plynovodu, 2011. Průzkumy provádíme nejen mimo cesty, ale i mimo pevný povrch. Měření na vodní hladině nebo pod ní není nic výjimečného. Náš zákazník náš pán: pokud je zakázka realizovatelná, nejsme proti.
Supervize 3D seismického průzkumu, Vysoká, Slovensko, 2011. K povinnostem supervizora patří i namátková kontrola technického stavu vybavení průzkumné techniky. Zejména s ohledem na životní prostředí – prasklá tlaková hadice vibrátoru dokáže během pár sekund rozprášit do okolí až 450 litrů oleje. Dvaadvacetitunový vibrátor Failing Birdwagen firmy GES Budapest, Maďarsko.
Vrtné práce pro dodavatele, Arcelor Mittal, 2016. V rámci spolupráce s dalšími společnostmi (GEODRILL Brno) vypomáháme i s vrtnými pracemi a odběrem vzorků zemin. Vrtání v běžícím provozu ocelárny je dobrou praxí i horkým zážitkem.
Nálezy dělostřelecké munice, Boří les, 2019. Pyrotechnická praxe (zde pro CZ Team Kralupy nad Vltavou) nemusí být jen o opatrnosti, ale také může být docela makačka. Skoro půlmetrákové dělostřelecké granáty ráže 152 mm se nalézají v hloubkách až 70 cm a k nejbližší cestě vám také neodletí samy. Nemluvě o faktu, že takový pěkný nález je vykoupen mnoha výkopy různého odpadu, střepin a úlomků.
„Výřad“ nálezů, většinou dělostřeleckých granátů, Boří les, 2017. Denní nálezy připravené k odevzdání Pyrotechnické službě Policie ČR. Munici je nutné vzít do evidence – knihy nálezů – a předat ji policii oproti zápisu o převzetí. Vše dle platné legislativy.
Pyrotechnický průzkum – asanace prostoru Boří les, Břeclav, 2019. I takto může vypadat denní nález dvou pyrotechniků – když připočtete ještě více kopání různých nemuničních zbytků z bedýnek a staveb, je po nás les přeorán jako po divočácích. Dělostřelecký granát ráže 152 mm a přes 200 německých dělostřeleckých zapalovačů AZ 39 Presstoff. Pěkná šichta.
Supervize 3D seismického průzkumu, ložisko Uzhgorodskaya, Ukrajina, 2016-2017. Průzkumné práce může ztížit povodeň – visutý led po opadnutí vodní záplavy. Dole skupina třicetitunových vibrátorů AHV-IV připravená na úvodní testy. Za dva dny zde stály dva metry vody…
Plošný pyrotechnický průzkum, stavba Mubea, Prostějov, 2019. Léto se nás neptá, co jsme dělali v zimě: pracujeme celý rok, podle nás je svátek stejně vhodný den pro práci jako ten všední. Hlavně když je solidní počasí – lijáky přístrojům nesvědčí. Mráz a sníh v rozumné míře jsou někdy lepší než letní vedra nebo podzimní bláto.
Nález raketového odminovače a sovětských granátů ráže 100 mm. VVP Libavá, 2020. Průzkum ve spolupráci s AZ Pyro Vysoká.
 
Mubea, Prostějov, 2020. První měření s multikanálovým magnetometrem Spector TRITON, který může nést až 12 gradientových sond. Vzhledem k odečtu hodnot až 500× za sekundu je možné dosáhnout dříve nemožné hustoty měření v řádu decimetrů. Předběžné zpracování dat provádíme přímo v terénu nebo na stavbě ihned po měření, můžeme tedy stavebníkovi ještě v den průzkumu uvolnit plochu pro zemní práce, oproti zápisu do stavebního deníku. Následná závěrečná zpráva je samozřejmostí.
Stavba Zvolen-Lučenec, úsek Mýtna-Tomášovce. Lovinobaňa, Slovensko, 2020. I zimní krása Slovenska může patřit k plošnému pyrotechnickému průzkumu. Ovšem prostor průzkumu, odlesněný svah vlevo a v popředí, už se tak idylicky netváří…
Průzkum liniové stavby – plynovod Moravia, Starý Poddvorov, 2020. Ropná pole v Iráku? Nikoli, naše jižní Morava. Průzkum metodami magnetometrie a plošné metalodetekce v obchodní spolupráci (AZ Pyro Vysoká). V téhle sestavě není problém mapovat až 10 hektarů denně. Záleží jen na přípravě terénu a velikosti ploch – lehká čtyřkolka zvládne i podzimní podmítnutá pole. Pro Net4Gas Praha.
Skládka Rapotín, plošný pyrotechnický průzkum, 2020. Pro dokumentaci průzkumných prací používáme i lehký dron. Dole nález kumulativních hlavic a raketových motorů do pancéřovky RPG-7 a do granát-raket BVP-1 ráže 73 mm.
 
R2 stavba Zvolen-Lučenec, úsek Kriváň-Mýtna, most v km 2.7-8.9, Slovensko, 2020-2021. I tohle je terén pro plošný průzkum. Vlevo místo pro úvodní opěru mostu, vpravo trasa estakády podél stávající silnice první třídy – ta musí zůstat průjezdná po celou dobu stavby. Pro Machinetech Dubnica nad Váhom a W.T.A. Mapping. Pro slovenské stavbaře i nás pyrotechniky velká výzva.
Brno, stavba obytného komplexu Ponávka, hlubinný pyrotechnický průzkum, 2020-2021. Průzkum byl prováděn v etapách podle potřeb stavebníka: první etapy se soustředily na obvodovou pilotovou stěnu, následovalo postupné hloubení stavební jámy – poslední měření, na obrázku s magnetometrem Spector TRITON s odlehčeným rámem, kdy jáma dosáhla hloubky přes 5 m a další průzkum byl z hlediska maximální hloubky výskytu bomb bezpředmětný. Dole celá základová jáma po předání.

 
PPP projekt DIVIA stavební, výstavba dálnice D4 Příbram-Písek, plošný pyrotechnický průzkum, 2021

 

TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI S VÁMI

KONTAKTUJTE NÁS

 

FAKTURAČNÍ DATA

GEAP Service s.r.o.

Horní Zádvoří 24
4 679 21 Bořitov

IČO: 26878780
DIČ: CZ26878780

OR: Spisová značka C 63459
vedená u KS v Brně